DSF Resultater 15 m Grovpistol Resultater fra Hillerød Pistolstævne
Resultater fra Hillerød Pistolstævne
Skrevet af Steen Pico Nielsen   
Tirsdag, 31. januar 2012 15:48

RESULTATLISTE FOR
Hillerød Pistolstævne 2012

Cal. .32 pistol/revolver
1 12-69408 Leif Bodilsen 009-Fløng Skf. 279 / 49 P
2 12-67889 Jan Guldbrandsen 073-Ballerup Skf. 278 / 47 P
3 11-66086 Ejner Nicolaisen 048-Hørsholm Pistolforening 274 / 46 P
4 11-63341 Flemming Rask 004-Hørsholm Skytteforening 270 / 45 P
5 11-56688 Kurt Christinsen 048-Hørsholm Pistolforening 269 / 45 P
6 14-94652 Kaare Grønvold 033-Strøby Skytteforening 266 / 46 P
7 13-93718 Mads Wrønding 360-Københavns Amts Skyttelaug 264 / 44
8 14-104108 Robert T. Meulengracht 006-Næstved Skytteforening 263 / 45
9 14-101390 Peter Nielsen 033-Strøby Skytteforening 263 / 40
10 11-66674 Tim Andersen 043-Værløse Skytteforening 261 / 45
11 11-63419 Steen Pico Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 258 / 44
12 14-57099 Carl-Erik Larsen 033-Strøby Skytteforening 257 / 45
13 13-68835 Kent Holm 360-Københavns Amts Skyttelaug 253 / 44
14 11-66135 Niels Kjær 004-Hørsholm Skytteforening 249 / 44
15 11-81924 Henrik N. Andersen 044-Søllerød Skytteforening 247 / 45
16 11-66161 Knud W. Knudsen 004-Hørsholm Skytteforening 240 / 38
17 12-61745 Dorrit Thers 004-Stenløse Skf. 195 / 33
FUN – cal. .22 lørdag
1 11-67846 Ole E. Rasmussen 043-Værløse Skytteforening 80 P
FUN - cal. .22 søndag
1 14-91991 Finn Ritz 006-Næstved Skytteforening 91 P
FUN – grov lørdag
1 11-66674 Tim Andersen 043-Værløse Skytteforening 66 P
FUN – grov søndag
1 12-67889 Jan Guldbrandsen 073-Ballerup Skf. 78 P
SP (.38 & 9mm Standard Pistol)
1 12-67889 Jan Guldbrandsen 073-Ballerup Skf. 274 / 46 P
2 11-66674 Tim Andersen 043-Værløse Skytteforening 272 / 42 P
3 12-69408 Leif Bodilsen 009-Fløng Skf. 271 / 43 P
4 11-63546 Kaare Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 270 / 45 P
5 11-56688 Kurt Christinsen 048-Hørsholm Pistolforening 270 / 44 P
6 11-66086 Ejner Nicolaisen 048-Hørsholm Pistolforening 270 / 43 P
7 14-94652 Kaare Grønvold 033-Strøby Skytteforening 253 / 43 P
8 12-68367 Flemming Haagensen 073-Ballerup Skf. 252 / 46 P
9 11-80646 Peter Vester-Fabrin 001-Hillerød Skytteforening 252 / 38 P
10 13-70190 Juanito Vargas 387-Skyttef. Radiometer 248 / 42 P
11 12-87373 Michael Low 004-Stenløse Skf. 248 / 41 P
12 11-63341 Flemming Rask 048-Hørsholm Pistolforening 243 / 36
13 12-M0003 Flemming Christiansen 073-Ballerup Skf. 242 / 45
14 13-68835 Kent Holm 360-Københavns Amts Skyttelaug 241 / 33
15 13-93718 Mads Wrønding 360-Københavns Amts Skyttelaug 233 / 38
16 12-67936 Togo Lunden 004-Stenløse Skf. 232 / 34
17 11-66656 Jan Rajchman 044-Søllerød Skytteforening 229 / 38
18 11-66882 Claus Henneberg 195-SSIN 227 / 39
19 11-66135 Niels Kjær 048-Hørsholm Pistolforening 226 / 40
20 11-83268 Ole Colin Rasmussen 001-Hillerød Skytteforening 224 / 37
21 12-61650 Richard Thers 004-Stenløse Skf. 223 / 37
22 10-98324 Rasmus Glud 005-Tølløse Skytteforening 221 / 40
23 11-87732 Thomas Dyregaard 001-Hillerød Skytteforening 218 / 33
24 10-58018 Martin Heby 005-Tølløse Skytteforening 216 / 37
25 12-98758 Henrik Ibsen 004-Stenløse Skf. 216 / 33
26 12-M0002 Heidi Christiansen 073-Ballerup Skf. 205 / 35
27 11-66653 Lars Pedersen 044-Søllerød Skytteforening 201 / 38
28 12-101153 John Andreasen 073-Ballerup Skf. 199 / 31
29 11-86842 Kim Varum 044-Søllerød Skytteforening 140 / 19
30 12-M0004 Ivan Nielsen 073-Ballerup Skf. 137 / 31
SR (.38 & 9mm Standard Revolver)
1 11-66086 Ejner Nicolaisen 048-Hørsholm Pistolforening 283 / 46 P
2 12-67889 Jan Guldbrandsen 073-Ballerup Skf. 274 / 47 P
3 11-56688 Kurt Christinsen 048-Hørsholm Pistolforening 272 / 47 P
4 11-66531 Peter Larsen 043-Værløse Skytteforening 268 / 48 P
5 11-63419 Steen Pico Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 268 / 42 P
6 11-63341 Flemming Rask 048-Hørsholm Pistolforening 266 / 46 P
7 10-83970 Peter Christiansen 005-Tølløse Skytteforening 264 / 45 P
8 11-63546 Kaare Nielsen 001-Hillerød Skytteforening 262 / 40 P
9 10-91764 Niels Møller 005-Tølløse Skytteforening 254 / 44
10 11-66135 Niels Kjær 048-Hørsholm Pistolforening 254 / 38
11 12-69408 Leif Bodilsen 009-Fløng Skf. 253 / 48
12 12-68367 Flemming Haagensen 073-Ballerup Skf. 251 / 47
13 12-87373 Michael Low 004-Stenløse Skf. 249 / 40
14 12-98758 Henrik Ibsen 004-Stenløse Skf. 240 / 43
15 12-61650 Richard Thers 004-Stenløse Skf. 240 / 37
16 11-66882 Claus Henneberg 195-SSIN 238 / 38
17 11-91958 Rene Billetorp 001-Hillerød Skytteforening 233 / 39
18 10-99086 Simon Veggerby 005-Tølløse Skytteforening 224 / 37
19 10-91765 Steen Bendix 005-Tølløse Skytteforening 198 / 29
20 12-M0002 Heidi Christiansen 073-Ballerup Skf. 169 / 32
 
Copyright © Dansk Sportsskytte Forbund 2003-2017 RocketTheme Joomla Templates